• Žádné produkty v košíku.

Úvod

Nanotechnologie představují velmi inovativní obor. A jejich budoucnost nabízí obrovské možnosti. Budoucnost s sebou ale nese také výzvy. A právě nano nám může pomoci s řešením budoucích problémů. Podíváme se na možnosti uplatnění nanotechnologií v zemědělství, potravinářství a v medicíně a také na to, jak budou díky nanotechnologiím vypadat naše města.

Praktický význam – zde uplatníte své znalosti a dovednosti

V této jednotce se dozvíte, jaká zlepšení přinesou nanotechnologie sektoru potravinářství a zemědělství i medicíně. Závěrem pak zjistíte, jak nanotechnologie přetvoří města zítřka.

Přehled vzdělávacích cílů a kompetencí

V části Budoucnost zemědělství a potravinářství se dozvíte, jak nanotechnologie změní potravinářství, poznáte jejich stále důležitější roli v zemědělství a zjistíte, jak pomohou zlepšit zemědělství budoucnosti.

Část Budoucnost nanomedicíny vás seznámí s tím, jak nanotechnologie umožní lepší monitoring našeho zdraví díky zmenšování medicínských technologií a zařízení, pomohou v boji s rakovinou a přinesou úžasné inovace.

V části Budoucnost našich měst se dozvíte, jak budou nanotechnologie dodávat energii městům budoucnosti a jak přetvářejí infrastrukturu našich měst. Závěrem pak zjistíte, jak nanotechnologie umožní výrobu senzorů a počítačů pro účely monitoringu a zpracování dat při zajišťování bezpečnosti ve městech budoucnosti.

top