• Žádné produkty v košíku.

Nanotechnologie a elektronika, to je spojení s dlouhou historií. Jedním z milníků v této historii byl zásadní výrok, který přibližně před 56 lety pronesl Gordon Moore. Ten jako jeden ze spoluzakladatelů společnosti Intel (jednoho z předních světových výrobců polovodičů) zformuloval svou představu o rozvoji tohoto oboru do jednoho prostého pravidla. Předpověděl, že zhruba každé dva roky se zdvojnásobí počet tranzistorů, které mohou být umístěny na IO (integrovaný obvod, důležitá součást elektronických zařízení). To byl ve své době úžasný výrok, protože většina lidí si tehdy vůbec nedokázala představit, že by to bylo možné. A hraniční podmínky tohoto pravidla jsou globální hnací silou celého odvětví až do dnešních dnů. Maximální kapacita úložišť a rychlost přenosu dat se neustále zvyšují. Bez tohoto vývoje by nebylo chytrých telefonů ani počítačů.

Praktický význam – zde uplatníte své znalosti a dovednosti

Moderní elektronické produkty jako chytré telefony a tablety by neexistovaly bez hlubokých znalostí nanotechnologií. Proto je třeba pochopit význam velikostí jednotlivých struktur v této oblasti.

Přehled vzdělávacích cílů a kompetencí

Jedním z nejdůležitějších faktorů v současné elektronice je velikost. Výroba co nejmenších prvků je jedinou cestou k ovládnutí velkých objemů dat, s nimiž pracuje například chytrý telefon nebo tablet. Seznámíte se s nejdůležitějšími prvky hry zvané elektronika. S hlavními trendy současného vývoje i s fyzikálními limity budoucnosti.

top